Skicka i första hand ett mail till info@familjecentraler.se så fördelas frågan till lämplig person i styrelsen. Du kan även ta kontakt direkt till någon i styrelsen – se nedan.

Åsa Westergren – Ordförande
Verksamhetschef Barnhälsovården
mailto:asa.westergren@regionostergotland.se

Eva Vilhelmsson – Kassör
Socionom
eva.vilhelmsson@hammaro.se

Anna-Maria Troedsson – Sekreterare
Projektledare Kommunförbundet Skåne
anna-maria.troedsson@kfsk.se

Marie Hjälmarö – Ledamot                                                   
Förskolechef/Samordnare
marie.hjalmaro@jonkoping.se 

Marie Cesares Olsson – Ledamot
Utvecklingsledare
marie-cesares.olsson@regionorebrolan.se

Moa Mellbourn – Ledamot
Socionom/Samordnare
moa.mellbourn@helsingborg.se

Linda Berntsson – Ledamot

BVC-sjuksköterska

linda.berntsson@vgregion.se

Ulrika Heimer – Ledamot
Förskollärare

ulrika.heimer@ockelbo.se

Nina Alakulju – Ledamot

Länssamordnare för mödrahälsovården i Region Norrbotten

nina.alakulju@norrbotten.se